
W miniony czwartek organizacja USA Hockey ogłosiła wstępny skład na Mistrzostwa Świata Elity, które rozpoczną się za tydzień w Zurychu i Fryburgu w Szwajcarii. Do składu zostali powołani czterej członkowie drużyny Chicago Blackhawks z sezonu 2025-26 — Sam Lafferty, Oliver Moore, Wyatt Kaiser i Drew Commesso. Scott Powers z serwisu The Athletic poinformował pod koniec kwietnia, że Lafferty, Moore i Kaiser mają reprezentować barwy USA w Szwajcarii, a teraz dołączy do nich Commesso. Jeśli Moore i Kaiser znajdą się w ostatecznym składzie, będzie to pierwszy występ obu zawodników na Mistrzostwach Świata w ich młodej karierze.

Moore, pochodzący z Mounds View w stanie Minnesota, grał w programie rozwoju USA jako junior w latach 2021-23. Reprezentował również drużynę narodową na Mistrzostwach Świata Juniorów U18 w 2023 roku, Mistrzostwach Świata Juniorów U20 w 2024 roku oraz Mistrzostwach Świata Juniorów U20 w 2025 roku, zdobywając złoty medal we wszystkich trzech turniejach.

Kaiser, pochodzący z Andover w stanie Minnesota, reprezentował Stany Zjednoczone już dwukrotnie, grając w Pucharze Hlinka Gretzky U18 w 2020 roku oraz w Mistrzostwach Świata Juniorów U20 w 2022 roku.

Lafferty, pochodzący z Hollidaysburga w stanie Pensylwania, grał w drużynie USA podczas Mistrzostw Świata 2022, zdobywając trzy punkty (1G, 2A) w 10 meczach. 31-letni napastnik tego lata stanie się nieograniczonym wolnym agentem, lecz nie oczekuje się, że Blackhawks przedłużą z nim kontrakt.

Commesso, pochodzący z Norwell w stanie Massachusetts, ma na koncie ogromne doświadczenie międzynarodowe, mimo że ma zaledwie 23 lata. Oprócz gry w amerykańskim programie rozwoju w latach 2018-2020, Commesso wystąpił również w Mistrzostwach Świata w U17 w 2019 roku, Mistrzostwach Świata w 2021 roku, Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku oraz Mistrzostwach Świata w 2023 roku. Zawodnik wybrany w drugiej rundzie draftu w 2020 roku, 1 lipca stanie się nieograniczonym wolnym agentem, ale prawdopodobnie otrzyma przedłużenie kontraktu od Blackhawks.
Reprezentacja USA rozpoczęła treningi w Mannheim w Niemczech, a 10 maja rozegra tam sparingowy mecz z Niemcami. Stany Zjednoczone oficjalnie rozpoczną turniej w Zurychu 15 maja o godz. 20:20 czasu lokalnego, meczem przeciwko gospodarzom, Szwajcarii.

